Nominace Rychlostní silnice R2 na Stavba roka 2018

SG Geotechnika a.s. zajišťuje stavební dozor včetně geotechnického monitoringu nad rozšířením slovenské sítě dálnic a rychlostních silnic, konkrétně nad úsekem Ruskovce - Pravotice, který se skládá ze 100 stavebních objektů včetně 13 mostů. Výstavba moderní, kapacitní komunikace je součástí Rychlostí silnice R2 a mezinárodního evropského tahu zabezpečující spojení s Českou republikou, byla nominována na Stavbu roka 2018 Slovenskej republiky.


Mezi nominacemi pro prestižní ocenění Stavba roka 2018 pro nejzajímavější projekty realizované v uplynulém roce je zařazen nový rychlostí úsek R2 na Slovensku. Ocenění tradičně klade důraz na ochranu přírodního bohatství a racionální využití stavebních materiálů, stejně tak jako na společenský přínos a nadčasovost jednotlivých staveb. Společnost SG Geotechnika a.s. se s oblibou zapojuje do řešení, které poskytují inovativní přínos ve stavebnictví a častokrát jsou velkou výzvou pro samotné iniciátory stavby.


Ve sdružení s firmou Terraprojekt a.s. vede společnost SG Geotechnika a.s. veškerý stavební dozor včetně geotechnického monitoringu nad stavbou nového rychlostního úseku R2. Ten především plní úlohu obchvatu města Bánovce nad Bebravou a přilehlých obcí. Stavba nového silničního koridoru odlehčí město o tranzitní dopravu, zkvalitní podmínky pro obyvatele místních aglomerací, zvýší plynulost, rychlost a především bezpečnost dopravy v celém regionu. Na základě inženýrskogeologických podmínek nové trasy byla použita polotuhá vozovka s obrusnou vrstvou z asfaltového koberce. V rámci zmiňovaných 100 stavebních objektů, byly na zabezpečení svahových pohybů v zářeze v kilometru 3 300 a v kilometru 4 600 vybudované kotvené pilotové stěny o celkové délce 187,5 metrů. Součástí stavby jsou také dvě protihlukové stěny o celkové délce 1 718 metrů.


Výstavba dopravního uzlu je realizovaná ve vysoké kvalitě s velmi kvalitním technickým zpracováním, s ekonomicky a enviromentálně efektivním použitím stavebních materiálů a bez jakýchkoliv negativních zásahů do životního prostředí během výstavby, díky kterému byla nominována do 24. ročníku soutěže Stavba roka.

Více informací na www.stavbaroka.eu

Fotogalerie